muhasebe
muhasebe dersleri

ETA WİMDOWS MUHASEBE PAKET PROGRAMININ KURULUMU

Programın Bilgisayara Yüklenmesi: Muhasebe paket programları cd, dvd gibi bir kayıt ortamında sıkıştırılmış olarak bulunur. Bu kayıt ortamından bilgisayara aktarılmasına yükleme denir. Programın internetteki sitesinden yükleme ve kurulum ile ilgili bilgi alabiliriz. Program dosyaları arasında benioku, gibi açıklama dosyaları varsa okunmalıdır.

Ticari işletmelerde kullanılmak üzeri alınan programların yüklendikten sonra lisans onaylama işlemi yapılır. Eğitim çalışmalarında kullanılan demo programlar için böyle bir işleme gerek yoktur.

REKLAM

Fakat gerçek uygulamalarda kullanılacak lisanslı programlarda program firması telefonla aranır, paket programın çalıştırılmasıyla ekranda beliren şifreler firmaya bildirilir. Satıcı firmanın vereceği karşı şifre bilgisayara girilerek işlem tamamlanır yada bu işlem internet üzerinde de yapılabilir.

Eta Windowsun Bilgisayar Yüklenmesi:

Muhasebe paket program CD’si takılır ve açılan menüde ETA for windows seçeneği seçilerek programın kurulum işlemlerine başlanmış olur.

Daha sonra yandaki paket program kuruluşuna başlama ekranı gelir. Bu ekranda, "İleri" seçeneğini seçilir.

Gelen ekranda SETUP TİPİ’nde demo seti ve DEMO TİPİ’nden de eğitim seti (tek kullanıcılı) veya eğitim seti (çok kullanıcılı) seçildikten sonra tekrar "İleri" seçeneğini seçilir.

Bir sonraki ekran olan yandaki ekran, paket programın bilgisayar içinde nereye kurulacağını gösteren programdır. Bu bölümde değişiklik yapılmayacaksa "İleri" seçeneğine basılarak kuruluma devam edilir. Değiştirme yapılacaksa; Göz at bölümünden değişiklikler tamamlanır ve "İleri" seçeneği ile devam edilir.

Sonraki ekran yanda görülen menü belirleme ekranıdır. Bu ekranda, paket programda çalışılacak menüler belirlenir ve "İleri" seçeneği ile kuruluma devam edilir.

Yükleme tipi ve kısayol oluşturma bölümünde ekranda görülen seçimler otomatik olarak gelmektedir. Bu bölümde de "İleri" seçeneği seçilerek kuruluma devam edilir.

Gelen bu ekran, paket program dosyalarının kopyalandığını ifade etmektedir. Kopyalamaya başlamak için bu ekranda iken "Son" tuşuna basılmalıdır. Böylece kurulum işlemi tamamlanmış olur.
Bilgisayarlı muhasebe
hesap planı
Ayrıntılı Hesap Planı
2021 pratik bilgiler
2021 Pratik Bilgiler
muhasebe video eğitimi
Muhasebe Video Eğitimi
muhasebe haberleri
Güncel Haberler
REKLAM

muhasebe soruları
Muhasebe Soruları
muhasebe öğretmeni
Muhasebe Öğretmeni
enflasyon oranları
Enflasyon Oranları
kdv hesaplama
KDV Hesaplama