Anasayfa > Açık Öğretim > Açık Öğretim 2. Dönem Ders Seçimleri

Açık Öğretim 2. Dönem Ders Seçimleri

Açık öğretim lisesi ve Mesleki açık öğretim lisesinde, 2013-2014 Öğretim yılı 2. Dönem sınavları için kayıt yenileyen öğrenciler en geç 28 mart 2014 tarihine kadar derslerini seçmeleri gerekmektedir.

REKLAM

Ders Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

– Ders seçimini yaparken öncelikle zorunlu ortak derslerinizi seçiniz. Unutmayınız zorunlu dersiniz olduğu sürece krediniz tamamlanmış olsa da mezun olamazsınız.

– Sistem sizi uyarıncaya kadar ders seçiminizi yapınız.

– Sınavlar 3 oturum şeklinde yapılacaktır. I. Oturum 31 Mayıs 2014 Cumartesi : 09:30II. Oturum 31 Mayıs 2014 Cumartesi : 14:00, III. Oturum 01 Haziran 2014 Pazar : 09:30 da yapılacaktır.

– Her oturum için öğrencilerimiz en fazla 8 ders seçebilmektedir.  Bir oturumda 9. Dersi seçmek istediğinizde sistem sizi uyaracaktır. Bu durumda farkı bir oturumdan ders seçiniz. Böyle bir uyarıdan sonra ders seçiminizi sonlandırmayınız.

– Dil ve Anlatım dersi hariç diğer zorunlu ortak derslerden 3 kez sınavına girilen ve başarısız olunan dersten öğrenci  muaf tutulur.  Muaf olunan dersin kredisi alınmaz ancak öğrenci isterse muaf olduğu dersi tekrar seçebilir.

– Daha önce ders seçmiş öğrencilerimiz 28 Mart 2014 tarihine kadar seçtikleri dersleri kontrol edebilir, değişiklik yapabilir, eksik ders seçmiş iseler düzeltme yapabilirler.

– Seçmiş olduğunuz derslerin ders notlarını Halk Eğitimi merkezlerinden alabilirsiniz.

REKLAM

İlginizi çekebilir

2014-2015 Mesleki Açık Öğretim Lisesi Öğretim Programları

Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından 2014-2015 Eğitim öğretim yılında yeni kayıt olan öğrenciler hakkında açıklamalar yapıldı: - Mesleki Açık Öğretim Lisesi haftalık ders dağılım çizelgeleri örgün öğretim (Anadolu) programlarına uygun olarak yeniden hazırlanmıştır. - Öğrencilerimiz ders seçme işlemlerini 8 Ekim 2014 tarihinde yapabileceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.