Anasayfa > Açık Öğretim > Açık Öğretim Lisesi Yeni Kayıtları

Açık Öğretim Lisesi Yeni Kayıtları

Ortaokulu tamamlayanlardan hiçbir örgün eğitim kurumuna kayıt yaptırmamış olanlar 21 Kasım – 4 Aralık 2013 tarihleri arasında Açık Öğretim Lisesine kayıt yaptırabilecekler.

REKLAM

Bu dönemde Açık Öğretim Lisesine 2012 yılı ve sonrasında ortaokul veya imam-hatip ortaokulunu tamamlayanlar ortaokul tamamlama belgesi ile başvurabilecekler.

Bu dönemde 2012 yılı ve sonrasında ortaokul veya imam-hatip ortaokulunu tamamlayanlar  kayıt yaptırabilecekler, bu öğrenciler 31 Mayıs – 1 Haziran 2014 tarihinde yapılacak olan  II.Dönem sınavlarına gireceklerdir.

Bir örgün eğitim kurumunda öğrenim görmekte iken tasdikname alarak (ara sınıftan) Açık Öğretim  Lisesine kayıt için başvurular bu dönemde kabul edilmeyecektir.

Kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler İl ve ilçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezi ile Meslekî Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvuracaklardır.

Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt yaptıran öğrenciler, her yıl belirlenen yeni kayıt katılım bedelini ödemek zorundadırlar. 2013-2014 öğretim yılı için yeni kayıt katılım bedeli olarak belirlenen 25 TL.’nin;

– 20 TL.’si Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numaralarını bildirerek Açık Öğretim Lisesi Yeni Kayıt Kurumsal Tahsilât Programı aracılığı ile ödenecek (Halk Bankası ayrıca havale ücreti talep etmektedir).

– 5 TL.’si ise kaydını yaptıracağı Halk Eğitimi Merkezi ile Meslekî Eğitim Merkezi Müdürlükleri okul aile birliğinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okul müdürlüklerine okul aile birliğinin makbuzu karşılığında ödenecektir.

Açık Öğretim Lisesi katılım bedelini ilgili bankaya ödeyenlerin katılım bedelini ödediğine dair bilgiler sistem üzerinden görülebilmektedir. Katılım bedelini ödemeyen veya eksik/yanlış ödeyenlerin kayıtları sistem tarafından yapılamamaktadır.

Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt yaptıracak olan öğrencilerden, 18 yaşını doldurmamış olanların velileri ile birlikte (zorunlu nedenlerle yurtdışında olanlar veya geçerli mazereti olanlar hariç), 18 yaşını doldurmuş olanların ise bizzat kendilerinin Halk Eğitimi Merkezi ile Meslekî Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvurması gerekmektedir.

REKLAM

İlginizi çekebilir

2014-2015 Mesleki Açık Öğretim Lisesi Öğretim Programları

Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından 2014-2015 Eğitim öğretim yılında yeni kayıt olan öğrenciler hakkında açıklamalar yapıldı: - Mesleki Açık Öğretim Lisesi haftalık ders dağılım çizelgeleri örgün öğretim (Anadolu) programlarına uygun olarak yeniden hazırlanmıştır. - Öğrencilerimiz ders seçme işlemlerini 8 Ekim 2014 tarihinde yapabileceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.