Anasayfa > Açık Öğretim > Açık Öğretim Lisesi 1. Dönem Sınav Yerleri

Açık Öğretim Lisesi 1. Dönem Sınav Yerleri

Açık Öğretim Lisesi 1. Dönem Sınavları, 4 Ocak Cumartesi ve 5 Ocak Pazar 2014 tarihlerinde yapılacaktır. Öğrenciler sınavlara daha önce seçmiş oldukları sınav merkezlerinde gireceklerdir.

REKLAM

– Sınav giriş belgenizi  http://www.aol.meb.gov.tr/aolweb/ogrenci_giris.aspx  adresinden son günlere bırakmadan alınız. Sınava yakın günlerde sistemde yoğunluk yaşanmakta sisteme girişlerde sorun çıkabilmektedir.

– Sınavlar 3 oturumda, I. Oturum Cumartesi: 09:30, II. Oturum Cumartesi: 14:00 III. Oturum Pazar: 09:30 da yapılacaktır.

– Sınav günü yanınıza fotoğraflı nüfus cüzdanı, Pasaport gibi geçerli kimlik belgesi mutlaka bulundurunuz. Bunun yanında Öğrenci kimlik belgeniz, sınav giriş belgenizin de yanınızda bulunması gerekmektedir.

-Öğrenci kimlik belgesi alamayanlar geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulundurmak kaydıyla salon yoklama listelerinde isimlerinin bulunması halinde sınavlara katılırlar.

-Öğrencilerimiz sınav giriş belgesinde belirtilen okul ve salonlarda sınava girmek zorundadır.

– Yedek salonlarda sınava girmek zorunda kalan öğrencilerimiz (asker olan, askerliğini yeni bitirmiş, ceza evinden yeni çıkmış, zorunlu ikamet değişikliği yapmış olan, rapor ile belgelemek kaydıyla seyahat edemeyecek kadar hasta olanlar vb.) il ve ilçe sınav yürütme kurullarına başvurabilirler.

– Ankara’da (Büyükşehir sınırları içinde) bulunan, ikamet eden öğrencilerimiz, yedek salon işlemleri için Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne (Teknikokullar-Ankara) başvurmaları gerekmektedir.

– 1. Dönem sınav sonuçlarına göre mezuniyete hak kazanan öğrencilerin diplomaları düzenlenir ve irtibat bürolarına gönderilir.

– Mezun olamayan öğrencilerimizin 2. Dönem için kayıt yenileme yapmaları ve ders seçmeleri gerekmektedir.

– 2. Dönem kayıt yenileme işlemini yaptırdıktan sonra 2. Dönem sınavlarına (31 Mayıs- 01 Haziran 2014) gireceğiniz yeri değiştirebilirsiniz.

REKLAM

İlginizi çekebilir

2014-2015 Mesleki Açık Öğretim Lisesi Öğretim Programları

Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından 2014-2015 Eğitim öğretim yılında yeni kayıt olan öğrenciler hakkında açıklamalar yapıldı: - Mesleki Açık Öğretim Lisesi haftalık ders dağılım çizelgeleri örgün öğretim (Anadolu) programlarına uygun olarak yeniden hazırlanmıştır. - Öğrencilerimiz ders seçme işlemlerini 8 Ekim 2014 tarihinde yapabileceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.