Anasayfa > Genel > LimonHost Sektörünün Öncü İsimleri Arasında Yer Alıyor

LimonHost Sektörünün Öncü İsimleri Arasında Yer Alıyor

Sektörünün yenilikçi ve öncü isimleri arasında bulunan LimonHost müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaları ile kitlesini her geçen gün genişletmeye devam ediyor. SEO hosting ve cPanel hosting başta olmak üzere pek çok farklı hizmeti sunan LimonHost farklı ihtiyaçlara sahip müşterilerine eksiksiz ve yüksek kaliteli hizmet vermeyi hedefliyor. 

REKLAM

LimonHost Veeaam Bulut yedekleme çözümü ile kullanıcılarının hem fiziksel hem sanal makinelerini olağanüstü durumlara karşı son derece güvenli bir şekilde saklıyor. Bulut yedekleme çözümü ile şirket içerisinde oluşması olası olumsuz durumlara karşı veri yedeklerini başarılı bir şekilde koruyor. Veeam’in Cloud Connect özelliği sayesinde herhangi bir ek donanıma ya da yazılıma ihtiyaç duyulmaksızın kullanıcıların yedekleri bulutta kolaylıkla saklanabiliyor. Bulut yedekleme hizmeti ile veriler LimonHost’un dünya standartlarındaki veri merkezinde koruma altına alınmış oluyor. 

LimonHost kullanıcıları ek Veeam lisansına ihtiyaç duymaksızın SSL bağlantısıyla fiziksel ya da sanal sunucu yedeklerini kurumları dışında ve dünya standartlarında bir veri merkezinde saklama imkanından yararlanabiliyorlar. Yedeklemeyi kendi Veeam konsolları üzerinden oluşturabiliyor, izleyebiliyor ve yönetebiliyorlar. Yönetim için herhangi bir ek yazılıma ihtiyaç duymaksızın Veeam yedekleme konsolu üzerinden yönetim sağlıyor ve bildirimleri kendi diledikleri gibi ayarlayabiliyorlar. Yerleşik WAN hızlandırma ile yedek kopyalama işlemini hızlandırabiliyorlar. Sürekli değişken yedekleme yaparak düşük bağlantı hızlarında bile sorunsuz çalışabiliyor.

Uçtan uca şifreleme ile yüksek güvenlik sağlanmasının yanı sıra yerleşik WAN hızlandırmayla yedek kopyalama işlemi de hızlandırılıyor. LimonHost kullanıcılarının tüm yedekleri LimonHost’un dünya standartlarındaki Tier3 veri merkezinde ISO27001 Bilgi Güvenliği standartlarında özel veri depolama sistemlerinde saklanıyor. Uzmanların önerdiği erişilebilirlik kurallarına göre kullanıcıların verilerinin en az 3 kopyasının bulunması, bu kopyaların 2 farklı medyada saklanması ve en az 1 tanesinin kurumun dışında olması gerekiyor. LimonHost’un kullanıcılarına sunduğu Veeam Cloud Connect hizmeti sayesinde LimonHost kullanıcıları verilerinin bir kopyasını rahatlıkla kurumları dışında saklayabiliyorlar.

Yüksek Performanslı Sunucu Hizmetini LimonHost’tan Alabilirsiniz

Windows sunucu, Microsoft tarafından kurulmuş olan ve kurumsal ağ yönetimi, veri aktarımı, veri depolaması gibi görevlerin gerçekleştirilmesi için tasarlanmış sunucu seçeneği olarak biliniyor. Ağ bilgisayarları için hazırlanmış olan Windows sunucu, işletim sistemindeki farklılıklar nedeniyle yalnızca ağ sunucularında kullanılan bir sistem olarak ön plana çıkıyor.

webhosting hizmeti

Windows sunucu ile yönetici olarak atanan kişilere kontrol ve ağ yönetimi gibi görevleri gerçekleştirebilme imkanı sağlanıyor. Bunun yanı sıra windows sunucusunun web server hizmeti, vps server hizmeti ve file data server hizmeti gibi birçok farklı kullanım amacı da bulunuyor. 

Windows sunucularda .net yazılımları kullanılabiliyor ve bunlarla ilişkilendirilmiş olan uygulamalar geliştirilip sunucu üzerinde çalıştırılabiliyor. Windows sunucu lisans hakları nedeniyle ücretli olmakla birlikte Lİnux açık kaynaklı bir yazılım olduğundan Linux sunucu kullanımı için lisans ücreti ödenmesi gerekmiyor. Windows sunucular hem lisans ücreti hem de daha konfigüre bir cihazda çalışılıyor olması nedeniyle Linux sunuculara göre daha pahalı oluyor. Kullanıcılar LimonHost sunucularını ihtiyaçlarına göre konfigüre ederek kullanabiliyorlar. Kullanıcıların başka firmalardaki sunucuların taşınması işlemleri ve ihtiyaçları olan tüm optimizasyonlar LimonHost’un alanında uzman teknik ekibi tarafından gerçekleştiriliyor.

Sunucu Seçimi Aşamasında İhtiyaçlarınızı Göz Önünde Bulundurmalısınız

Windows sunucu yönetim verimliliği yüksek bir sunucu seçeneği olup yönetim görevinin otomatikleştirilmesini sağlıyor. Sürekli kullanılabilir olarak sunulduğundan olası sıkıntılara karşı koruma sağlıyor ve verimliliği artırıyor. Windows sunucu esnek depolama imkanı sunmakta olup sağladığı farklı depolama seçenekleri sayesinde kullanıcı açısında son derece avantajlı olarak kabul ediliyor. NET programlama dili kullanılarak oluşturulan programların tamamı Windows sunucularında çalışabiliyor. Uzaktan erişim, mobil destek ve yedekleme gibi araçlar sayesinde şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayan Windows sunucu küçük büyük fark etmeksizin tüm işletmeler için ideal bir seçenek olarak kabul ediliyor. Oldukça kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan Windows sunucularda sistem güncellemelerinin kurulumu da son derece kolay oluyor. 

Linux işletim sistemleri üzerine konuşlandırılmış ve Linux paketleriyle yazılımlarını çalıştırmaya izin veren sunucu türü Linux sunucu olarak isimlendiriliyor. İnternet ortamında genellikle Linux tabanını kullanan web sunucuları tercih ediliyor. Linux işletim sistemleri diğer işletim sistemlerine göre daha güvenli ve sürdürülebilir olarak kabul ediliyor. Ayrıca kullanıcılarına esnek özelleştirebilme seçenekleri sağlıyor. Bunun yanı sıra Linux işletim sistemleri çalışmak için herhangi bir grafik kullanıcı arayüzüne ihtiyaç duymuyor. Uzaktan yönetim şekliyle de yalnızca komut satırlarının kullanılmasıyla Linux tabanına sahip işletim sistemi kolayca kullanılabiliyor. Linux sunucular düzenli olarak yeniden başlatılmaya ya da bakıma ihtiyaç duymuyorlar. Sistem kendiliğinden kapatılana ya da donanım hatası oluşana kadar çalışabiliyor ve çalışma esnasında güncellemeleri yapabiliyor. Linux işletim sistemleri en yüksek güvenlik önlemlerine sahip bulunuyorlar. Güvenlik duvarları ve dosya izinleri sistemiyle sunucunun ve sunucuda yer alan verilerin daha güvenli kalmasını sağlıyorlar. Bunun yanı sıra Linux aynı anda birçok programı çalıştırabiliyor ve işlemlerin aksamadan devam etmesini sağlıyor.

Kaynak: www.limonhost.net

REKLAM

İlginizi çekebilir

bilgisayarda yüzde hesaplama

Yüzde Hesaplama Nasıl Yapılır?

Pek çok birey yüzde hesaplaması yaparken karışıklık yaşayabilir. Matematiksel olarak karmaşık olan yüzde hesabı, özellikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.