Anasayfa > Genel > 2015 Yılı Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavları Hakkında

2015 Yılı Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavları Hakkında

Sınavlar ve Sınav Tarihleri:

REKLAM

2015-MTSKS-1: 10 Ocak 2015 Cumartesi
2015-MTSKS-2: 21 Mart 2015 Cumartesi
2015-MTSKS-3: 27 Haziran 2015 Cumartesi
2015-MTSKS-4: 22 Ağustos 2015 Cumartesi
2015-MTSKS-5: 10 Ekim 2015 Cumartesi
2015-MTSKS-6: 12 Aralık 2015 Cumartesi

 

Genel Bilgiler: 

– Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavları (MTSKS), kara yollarında seyreden araçları kullanacak sürücü kursiyerlerine yönelik yazılı sınavlar ile direksiyon eğitimi dersi uygulama sınavlarını kapsamaktadır.

– Kursiyerler, devam ettiği özel MTSK müdürlüğünün bağlı bulunduğu il sınırları içinde sınava girecektir.

– Özel motorlu taşıt sürücü kursiyerleri yazılı sınavları, MTSKS sınav takviminde belirtilen tarihlerde yılda 6 kez yapılmaktadır. Sürücü belgesi almak isteyen kursiyerler yazılı ve uygulamalı sınavlara girmek zorundadır.

– Kursiyerlerin, öncelikle bir özel MTSK müdürlüğüne kayıt yaptırarak sorumlu olduğu teorik ve uygulama derslerinin eğitimlerini tamamlamaları gerekmektedir. Sürücü belgesi veya sürücü sertifikası olanlardan farklı bir sınıfın sürücü sertifikasını almak isteyenler teorik derslerin eğitim ve sınavlarından muaftır.

– Kursiyer, en fazla 4 (dört) yazılı, 4 (dört) uygulama sınavına girme hakkına sahiptir. Sınav döneminde sınava girmeyen kursiyerin 1 (bir) hakkı kullanılmış sayılır.

– Sınava girebilmek için kursiyer bilgilerinin doğru ve eksiksiz olarak, başvuru tarihleri arasında Özel MTSK Modülüne girilmiş olması gerekmektedir.

– İlk defa yazılı (test) sınava girecek kursiyerler sertifika türlerine göre; A1, A2, B, C, D, E, F, G ve H sertifika türlerinde;
– İlk Yardım
– Trafik ve Çevre
– Araç Tekniği
derslerinden sorumlu olacaktır.

 

Sınava Başvuru Şartları:

– Sınav ücretini MTSKS takviminde belirtilen süre içerisinde yatırmak.

– Belirlenen süreye kadar Özel MTSK’ ya devam ederek, teorik derslerin eğitimlerini tamamlamak.

 

Sınav Ücreti: 

– Kursiyer, 2015 yılında her sınav dönemi için ayrı ayrı olmak üzere KDV dahil 60.00 TL MTSKS ücretini T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerinden birine “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile kendi T.C kimlik numarasına göre MTSKS takviminde belirtilen sınav ücreti yatırma süresi içerisinde yatıracaktır.

 

Sınav Uygulaması:

– MTSK Sınavları “MTSKS sınav takviminde” belirtilen tarihlerde, saat 11.00’de başlayıp, tek oturum olarak yapılacaktır (saat 11.00’ den sonra hiçbir kursiyer, kesinlikle sınava alınmayacaktır).

– Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için kursiyerler en geç saat 10.30’da sınav giriş belgesinde belirtilen salonda hazır bulunacaktır.

– Kursiyerler, sınava gelirken yanında fotoğraflı ve çift mühürlü sınav giriş belgesi, nüfus cüzdanı (pasaport ve/veya başka sınıf sürücü belgesi), en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaktır.

– Kursiyer, sınav süresince (60 dakika) sınav salonunu terk etmeyecektir.

 

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı e-Kılavuzu – 2015

 

REKLAM

İlginizi çekebilir

Uluay Yeminli Tercüme, Çeviri

Uluay Çeviri Profesyonel Kadrosu ile Sektörünün Lideri

Çeviri günümüz globalleşen dünyasında önemi hiç azalmayan aksine her geçen gün daha da artan bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.