Anasayfa > Açık Öğretim > Açık Öğretim Lisesi III. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri

Açık Öğretim Lisesi III. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri

Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAOL) III. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri başladı. Öğrencileri 8 Temmuz 2015 tarihine kadar kayıt yenileme yapabilecekler.

REKLAM

Kayıt Yenileme Başvuru Tarihleri : 29 Haziran-8 Temmuz 2015
Kayıt Yenileme Başvuru Yeri : Yüz Yüze Eğitim Alınan Okul/Kurumlar
Kayıt Yenileme Ücreti : 25 TL
Kayıt Yenileme Ücreti (KKTC) : 45 TL

Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, 07.08.1998 tarih ve daha öncesinde doğan öğrencilerden, öğrencilik durumu aktif veya donuk olanlar kayıt yenileme işlemi yapabilirler.

Öğrencilik durumu silik olanlardan yalnızca yüz yüze eğitimini tamamlayanlar kayıt yenileme yapabileceklerdir.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme ücreti 25,00 TL dir. Öğrenci adayları, kayıt ücretinin 20,00 TL sini Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numaralarını bildirerek (T.C. vatandaşı olmayan öğrenci adayları ise nüfus müdürlüklerinden alacakları geçici T.C. kimlik numaraları ile) Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü hesabına; 5,00 TL yi ise kaydını yaptıracağı okul müdürlüğünün, kırtasiye, personel ve diğer giderlerinde kullanılmak üzere, okul aile birliği hesabına makbuz karşılığında yatıracaklardır.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi KKTC kayıt yenileme ücreti 45,00 TL dir. KKTC’de kayıt yaptıracak öğrenciler, kayıt ücretinin 20,00 TL sini Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. kimlik numaralarını bildirerek (T.C. vatandaşı olmayan öğrenci adayları ise nüfus müdürlüklerinden alacakları geçici T.C. kimlik numaraları ile) Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü hesabına; 25,00 TL yi ise kaydını yaptıracağı okul müdürlüğünün, kırtasiye, personel ve diğer giderlerinde kullanılmak üzere, okul aile birliği hesabına makbuz karşılığında yatıracaklardır.

 

REKLAM

İlginizi çekebilir

Açıköğretim Lisesi Kayıtları Nasıl ve Ne Zaman Olur?

Açık Öğretim Lisesine Kimler Başvurabilir: REKLAM a) İlköğretim Okulu/Ortaokul mezunu olanlar, b) Ortaöğretim kurumlarından ayrılanlar, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.