Anasayfa > SGK > Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı Alımı

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı Alımı

Sosyal Güvenlik Denetmeni olarak yetiştirilmek üzere, Sosyal güvenlik kurumu tarafından taşra teşkilatına 185 adet Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alınacaktır.

REKLAM

Adaylar, 06-22 Kasım 2013 tarihleri arasında Sosyal Güvenlik Kurumunun resmi internet sayfası (http://sinavbasvuru.sgk.gov.tr) üzerinden açık ve eksiksiz olarak dolduracakları sınav başvuru formunun çıktısını alarak,  istenen belgeler ile birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Ziyabey Cad. No:6 Balgat/ANKARA adresine posta ile veya hafta içi 09.00 – 17.00 saatleri arasında şahsen başvuruda bulunabileceklerdir.

Sınav 10-14/12/2013 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olup, sınava girmeye hakkazanan adayların listesi ve sınav tarihleri 25/11/2013 tarihinde www.sgk.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

 

Başvuru Şartları:

Özel Şartlar:
1. 125 adet Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı:
– En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

– ÖSYM tarafından 07-08 Temmuz 2012 veya 06-07 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden, KPSSP113 puan türünden 75 ve üzeri puan almış olmak ve kontenjanın 3 katı 375 aday arasına girmek. (son sıradaki adayla eşit puana sahip adaylar sınava çağrılacaktır.)

2. 60 adet Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı:
– En az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının matematik,istatistik ve aktüerya bölüm
lerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

– ÖSYM tarafından 07-08 Temmuz 2012 veya 06-07 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden, KPSSP75 puan türünden 75 ve üzeri puan almış olmak ve kontenjanın 3 katı 180 aday arasına girmek. (son sıradaki adayla eşit puana sahip adaylar sınava çağrılacaktır.)

Genel Şartlar
1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak.
2. Sınavın yapıldığı gün itibarıyla otuzbeş yaşını doldurmamış olmak
3. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak.
4. Sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel hali bulunmamak.
5. Adli sicil kaydı bulunmamak.
6. Kurumca açılan giriş sınavlarında iki defadan fazla başarısız olmamak.

Kaynak ve daha fazlası için bakınız

REKLAM

İlginizi çekebilir

SGK Duyurusu – Aylık Prim Ve Hizmet Belgesinin E-Sigorta Kanalıyla Gönderilmesi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü tarafından aylık prim ve hizmet belgesinin E-Sigorta kanalıyla gönderilmesiyle ilgili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir