Anasayfa > Genel > Saatler Geri Alınacak Mı? Kış Saati Uygulaması Ne Zaman

Saatler Geri Alınacak Mı? Kış Saati Uygulaması Ne Zaman

23 Ekim 2017 tarihli Resmi Gazete aracılığıyla ilan edilen kararname neticesinde, yaz saati uygulamasının 2017 tarihinde de sürdürüleceği, kış saati uygulamasına 28 Ekim 2018 Pazar tarihinde saat 04.00’ten itibaren geçileceği aktarılmıştı.

REKLAM

kış saati uygulaması 2018

 

 

 

 

 

 

 


2018 Yılında Saatler Geri Alınacak Mı?

Resmi Gazete’de bulunan Cumhurbaşkanı kararında; Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta uygulanan ileri saat uygulamasının devam ettirilmesinin kararlaştırıldığı ifade edildi.  Alınan karar doğrultusunda, yaz saati uygulanması hakkındaki 23 Ekim 2017 tarihli ve  2017/10921 sayılı Bakanlar Kurulu kararının da yürürlükten kaldırıldığı belirtildi.

 

Böylece, 28 Ekim 2018 Pazar günü Avrupa ülkeleri kış saatine geçip saatlerini 1 saat geri alacaklarken; Türkiye ise yaz saati uygulamasına devam ederek kış saati uygulamasına geçilmeyecek. Yani ülkemizde saatler geri alınmayacak (ilgili tarihe kadar yeni bir karar alınmadığı sürece)

 

REKLAM

İlginizi çekebilir

Vergi Usul Kanunu Tebliği ile Elektronik Beyanname Sistemi

Vergi Usul Kanunu Tebliği ile Defter-Beyan Sistemini kullanan mükellefler Sistem dışında, kâğıt veya elektronik ortamda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir