Anasayfa > MEB > Özel Akşam Liselerinde Sorumluluk Sınavları

Özel Akşam Liselerinde Sorumluluk Sınavları

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan duyuruya göre;

Özel akşam liselerinin halen 10.sınıfına devam eden ancak, 9.sınıftan 10.sınıfa sorumlu olarak geçen öğrencilere 02 Şubat 2013 tarihinde sorumluluk sınavı yapılacaktır. Sorumluluk sınavına girecek öğrenciler 20 (yirmi) TL sınav ücretini, 23-24 Ocak 2013 tarihleri arasında, MEB döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Başkent/Ankara, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez, Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığıyla yatırarak, sorumlu olarak bir üst sınıfa geçtikleri derslerin e-okul sisteminde doğru olarak yer alıp almadığını belirtilen süre içerisinde kontrol edeceklerdir. Sınav ücretini yatırmayan öğrenci alt sınıftan sorumlu dersi olsa bile, sınava alınmayacaktır.

Sınav giriş belgeleri 30 Ocak 2013 tarihinde www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır.

Öğrencilere sorumlu olarak geçtikleri derslerden hazırlanacak sorular, o derse ait tüm ünite ve konularından hazırlanacak ve soru kitapçığında yer alacaktır.

Sorumluk sınavı sonuçları 04 Mart 2013 tarihinde www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır.

İlginizi çekebilir

Açıköğretim Lisesi Kayıtları Nasıl ve Ne Zaman Olur?

Açık Öğretim Lisesine Kimler Başvurabilir: a) İlköğretim Okulu/Ortaokul mezunu olanlar, b) Ortaöğretim kurumlarından ayrılanlar, c) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir