Anasayfa > Memur > Maliye Bakanlığı Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı Sınavı

Maliye Bakanlığı Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı Sınavı

2014 Maliye Bakanlığı Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı Özel Yarışma Sınavı (2014-MHUY) Başvuruları:

REKLAM

2014 Maliye Bakanlığı Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı Özel Yarışma Sınavı (2014-MHUY), 9 Kasım 2014 tarihinde Ankara’da uygulanacaktır.

Sınava başvurular 16-25 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sınav, saat 09.30’da başlayacak ve 90 dakika sürecektir.

Sınava, 2013 veya 2014 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSSP49 puan türünden yetmiş beş (75) ve üzerinde puan almış olanlar başvurabilecektir. Bu koşulu sağlamayan adayların başvuruları sistem tarafından engellenecektir.

Sınava, 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olanlar (1 Ocak 1979 tarihinde ve bu tarihten sonra  doğanlar) başvurabilecektir. Bu koşulu sağlamayan adayların başvuruları sistem tarafından engellenecektir.

“SINAVA İLİŞKİN GENEL BİLGİLER TEMEL İLKE VE KURALLAR” bilgi metnine aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. Sınava başvuru yapacak adayların bu bilgileri dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adayların, sınava başvuru yapmadan önce Maliye Bakanlığı tarafından duyurulan başvuru koşullarını dikkatlice incelemeleri, tüm başvuru koşullarını taşıdıkları takdirde sınav ücretini yatırarak sınava başvuru yapmaları yararlarına olacaktır. Bu konuda Maliye Bakanlığı’ndan ayrıntılı bilgi alınmalıdır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

Sınava İlişkin Genel Bilgiler Temel İlke ve Kurallar 

REKLAM

İlginizi çekebilir

ÖSYM 2019 sınav takvimi

2019 ÖSYM Sınav Takvimi

ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimine göre 2019 yılında ÖSYM’nin yapacağı sınavlar ve sınav tarihleri, başvuru …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.