Anasayfa > GİB > Kira Geliri İçin Beyan Dönemi Başladı

Kira Geliri İçin Beyan Dönemi Başladı

Kira Geliri Elde Edenler İçin Beyan Dönemi 1 Mart İtibari İle Başlıyor.

REKLAM

Mesken ve işyeri kira geliri elde eden mükelleflerin Gayrimenkul Sermaye İradı beyan dönemi 1 Mart 2014’te başlayıp 25 Mart 2014 akşamı sona eriyor. 2013 yılı içinde kira geliri elde eden mükelleflerin bu süreler içinde beyannamelerini vermeleri gerekmektedir.

“Kira Beyannamenizi Biz Hazırladık Siz Onaylayın”

‘Kira Beyannamenizi Biz Hazırladık Siz Onaylayın’ temasıyla Gelir İdaresi Başkanlığı bu sene de kira beyannamelerinizi “Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sisteminde” hazırlayarak onayınıza sunuyor.

Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi:

Gelir İdaresi Başkanlığı; Mart 2012 tarihi itibariyle hayata geçirmiş olduğu “Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi” ile gelişen bilgi işlem teknolojilerinden yararlanarak, vergi beyannamelerinin mükellefler tarafından kolay, hızlı, ekonomik ve güvenilir bir şekilde idareye intikalini sağlamak, vergi beyannamelerinin doldurulması sırasındaki hataları asgariye indirerek mükellef mağduriyetini önlemek ve vergiye gönüllü uyumu artırmak amacıyla banka, tapu ve sigorta şirketleri gibi üçüncü taraflardan alınan bilgiler doğrultusunda, sadece kira geliri elde edenlerin beyannamelerini kısmen veya tamamen beyan döneminden önce doldurarak mükelleflerin onayına sunmaktadır.

Sistemin Kullanıcıya Sağladığı Avantajlar:

Kira beyannamesi verenlere sağladığı avantajlar nedeniyle büyük ilgi gören Sistem sayesinde kira geliri elde edenler gelirlerini beyan ederken;
– Vergi dairelerine gitmeden,
– Karmaşık vergi hesaplamaları ile uğraşmadan,
– Uzman yardımı almadan,
– Masrafsız bir şekilde,
– İnternet erişimi olan her ortamdan rahatlıkla ulaşabilecekleri,
– 7/24 kullanımı kolay bir hizmet almaktadırlar.

Kira Beyan Dönemi Ne Zaman Başlıyor:

2013 yılı içerisinde elde ettiğiniz kira gelirlerinizi 1-25 Mart 2014 tarihleri arasında beyan etmelisiniz.

Kira Beyannamenizi Nereden Verebilirsiniz:

Kira geliri elde edenler beyannamelerini; Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (www.gib.gov.tr) internet adresinden “Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi” ne ulaşarak gerekli kontrolleri yaptıktan sonra internet üzerinden hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde onaylayıp verebilirler.

Sisteme giriş yapmak için tıklayınız

REKLAM

İlginizi çekebilir

Youtube ve Sosyal Medya Kazançlarına Vergi İstisnası

“Sosyal İçerik Üreticiliği ile Mobil Cihazlar İçin Uygulama Geliştiriciliğinde Kazanç İstisnası” vergi düzenlemesi ile Sosyal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir