Anasayfa > ÖSYM > Kamu Denetçiliği Kurumu Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı

Kamu Denetçiliği Kurumu Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı

2014 Kamu Denetçiliği Kurumu Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı (2014-KDK Uzman Yardımcılığı), 12 Ocak 2014 tarihinde Ankara’da yapılacaktır.

REKLAM

Sınav, saat 09.30’da başlayacaktır.  Sınavın süresi, 120 dakika (2 saat) olacaktır.

Sınava Başvuruların Yapılması

Sınava ön başvurular 21-31 Ekim 2013 tarihleri arasında ÖSYM tarafından alınacaktır. Ön başvuru yapacak adaylardan hizmet ücreti olarak 5,00 TL başvuru ücreti tahsil edilecektir. Ön başvuru yapılmadan önce 5,00 TL başvuru ücreti yatırılmış olmalıdır.

Ön başvuru sonrası yapılan puan sıralamasına göre kesin başvuru yapacak sıralamaya dâhil olan adaylar (KDK tarafından duyurusu yapılmıştır.), 18-27 Kasım 2013 tarihleri arasında sınav ücretini ödeyerek sınava başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezleri (ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri) aracılığıyla veya ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numarası ve aday şifreleri ile bireysel olarak elektronik ortamda yapacaklardır. Başvuru Merkezleri, resmi iş günü ve resmi iş saatleri arasında başvuru alacaklardır. Adaylar sınava başvurularını yapmadan önce sınav ücretini yatırmış olmalıdır.

 “SINAVA İLİŞKİN GENEL BİLGİLER TEMEL İLKE VE KURALLAR” bilgi metnine, aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. Sınava başvuru yapacak adayların bu bilgileri dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adayların, sınava başvuru yapmadan önce Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından duyurulan başvuru koşullarını dikkatlice incelemeleri, tüm başvuru koşullarını taşıdıkları takdirde sınav ücretini yatırarak sınava başvuru yapmaları yararlarına olacaktır. Bu konuda Kamu Denetçiliği Kurumu’ndan ayrıntılı bilgi alınmalıdır.

Sınavın Uygulanması

Sınavda adayların, kendisinden istenen bir konuda uzun ya da kısa bir metin yazmasına, verilen problemleri yazarak çözmesine ya da verilen sorulara uzun veya kısa, yazılı cevaplar vermesine dayanan açık uçlu (yazılı) sınav uygulanacaktır. Adaylara, aşağıda ayrıntısı yer alan alanlardan en az 20 adet açık uçlu sorudan oluşan sınav uygulanacaktır. Tüm adaylara aynı sorular sorulacaktır.


SINAVA İLİŞKİN GENEL BİLGİLER TEMEL İLKE VE KURALLAR

REKLAM

İlginizi çekebilir

YKS 2. Ek Yerleştirme sonuçları açıklandı

ÖSYM Başkanlığından yapılan açıklamaya göre YKS ikinci ek yerleştirme sonuçları açıklandı. 2021 YKS sonuçlarına göre …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir