Anasayfa > Açık Öğretim > Açık Öğretim Lisesinde YGS’ye Nasıl Müracaat Edebilirim

Açık Öğretim Lisesinde YGS’ye Nasıl Müracaat Edebilirim

Öğrencilik durumu Aktif veya Donuk olanlar
Örencilik durumu Silik olup, yüz yüze eğitimini tamamlamış olanlar
20 Temmuz 2013 tarihine kadar 17 yaşını dolduramayacak öğrencilerden dönemi 7 ve üzeri olanlar
20 Temmuz 2013 tarihine kadar 17 yaşını doldurmuş,18’den gün almış olacaklardan dönemi 6 ve üzeri olanlar aşağıda verilen mezuniyet şartlarını taşımaları durumda Yükseköğretime Geçiş Sınavına müracaat edebilirler.

Başvuru şartlarını taşıyan öğrencilerimizden mezun olabilecek durumda olanlar yüz yüze eğitim aldıkları Lise Müdürlüklerine, mezun durumda olan öğrenciler ise diplomaları ile birlikte istedikleri Lise Müdürlüklerine veya ÖSYM başvuru merkezlerine YGS başvurularını yapabilirler.

Yüz yüze eğitimini halk eğitimi merkezlerinde veya mesleki eğitim merkezlerinde alan öğrenciler ÖSYM ‘nin bu merkezlerden başvuru kabul etmemesi nedeni ile, bu merkezlerde yüz yüze eğitim alan öğrenciler kendi alanlarında eğitim veren herhangi bir orta öğretim kurumundan veya ÖSYM başvuru merkezlerinden YGS başvurularını yapabilirler. Öğrenciler YGS başvurusu için ekli dilekçeyi yüz yüze eğitim aldıkları kurum müdürlüğüne onaylatarak başvuru merkezine teslim edeceklerdir.

Dilekçe örneği için tıklayınız.

Daha önceki yıllarda YGS ve LYS’ ye başvurmuş öğrencilerden bilgilerinde değişiklik olanlar, Lise Müdürlüklerine veya ÖSYM başvuru merkezlerine başvurarak düzeltme işlemlerini yaptırabilirler. Bilgilerinde herhangi bir değişiklik olmayan öğrenciler kendi kullanıcı adı ve şifreleri ile sisteme girerek 2013 YGS başvurularını gerçekleştirebilirler.

DİKKAT: Yükseköğretime Geçiş Sınavına başvuru yapacak öğrenciler OKUL ADI ve OKUL TÜRÜ kodlarını, Mesleki Açık Öğretim Lisesi okul adı ve okul türüne göre yapmalıdırlar. Yüz yüze eğitim aldığınız okulların adlarını ve kodlarını KULLANMAYINIZ.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi okul adı ve okul türü kodları için tıklayınız.

İlginizi çekebilir

Açık Öğretim Ders Seçimi ve Sınav Giriş Yeri Belirleme

Açık Öğretim Liselerinde okuyan öğrenciler için 2018-1 dönemi ders seçimi ve sınav giriş yeri belirleme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir