Anasayfa > Genel > 8. Sınıf II. Dönem Ortak Sınav Tarihleri

8. Sınıf II. Dönem Ortak Sınav Tarihleri

Milli Eğitim Bakanlı tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılacak olan ikinci dönem merkezi sınavlara girecek. 8. sınıf öğrencilerinin ikinci dönem ortak sınavları 28-29 Nisan 2014 tarihinde yapılacak.

Öğrenciler 28-29 Nisan’da Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi olmak üzere toplam 6 dersten sınava girecek. İlk gün sırasıyla Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, ikinci gün ise fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavları uygulanacak.

Sınavlar saat 09.00’da başlayıp, 12.00’de sona erecek. Her bir oturumdan sonra 30’ar dakika dinlenme arası verilecek. Sınavlar 40’ar dakika sürecek.

Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin sınavları 55’er dakika, dinlenme süreleri ise 15’er dakika olacak. Sınav sırasında herhangi bir sorun yaşanmaması için salon görevlisi olarak yeterince asıl ve yedek öğretmen bulundurulacak. Zamanında görevine gelmeyen öğretmene ücret ödenmeyecek.

İlginizi çekebilir

Dış Ticaret İstatistikleri Açıklandı

Tuik 2018/Eylül ayı dış ticaret istatistiklerini açıkladı. Buna göre eylül ayında ihracat %22,4 artarken; ithalat %18,3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir