Anasayfa > ÖSYM > 2013 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı

2013 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı

2013 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı: Adaylardan Tercih Alınması

REKLAM

2013 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programlarına yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından yapılacaktır. Programlara yerleştirme için adaylardan tercih alınacaktır. Adaylar tercihlerini, 28 Kasım-6 Aralık 2013 tarihleri arasında, kılavuzlarda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi uzatılmayacaktır.

Bu amaçla hazırlanan kılavuzlara aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir. Yerleştirme için tercih yapacak adayların kılavuzları dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Tercih ücreti 10,00 TL olacaktır. Tercih yapılmadan önce ücretin yatırılmış olması gerekmektedir.

Adaylar, Pedagojik Formasyon Eğitimi yapılabilecek programlardan en çok 30 tercih yapabileceklerdir. Tercihlerin tümünün kullanılması zorunlu değildir. Tercih işlemi tamamlandıktan sonra yazıcıdan tercih listesi alınmalı ve saklanmalıdır.

Tercih bildirim işlemi gerçekleştirildikten sonra “Tercih Süresi” içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet  adresinden tercihlerde değişiklik yapılabilecektir. Tercihlerde değişiklik/iptal talep eden dilekçeler  Merkezimizce işleme alınmayacaktır.

Bu yerleştirme ile ilgili olarak YÖK tarafından belirlenen usul ve esaslar, YÖK Tercih Kılavuzunda yer  almaktadır. Tercihlerinizi belirlemeden önce ilgili kılavuzu dikkatlice inceleyiniz.

2013 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Pgogramı Tercih Kılavuzu (YÖK)

REKLAM

İlginizi çekebilir

ÖSYM 2019 sınav takvimi

2019 ÖSYM Sınav Takvimi

ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimine göre 2019 yılında ÖSYM’nin yapacağı sınavlar ve sınav tarihleri, başvuru …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.