muhasebe dersleri
namaz

MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI

Meslek yüksek okullarında 2 yıl olarak okutulan muhasebe ve vergi uygulamaları bölümü; muhasebe ve vergi konusunda hizmet veren şirketlerin, mali müşavirlik bürolarının, kamu ya da özel sektör kuruluşlarının muhasebe ve finans departmanlarının ihtiyacını karşılamak üzere muhasebe elemanları yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Muhasebe ve vergi uygulamaları bölümünde okuyan öğrenciler,  2 yıllık öğrenimleri süresince muhasebe alanında yetiştirilmekte, genel muhasebe, vergi uygulamaları, muhasebe paket programları gibi konularda eğitim almaktadırlar.

REKLAM

Muhasebe ve vergi uygulamaları bölümünden mezun olanlar, Muhasebe meslek elemanı ünvanı ile Ön Lisans Diploması almaya hak kazanırlar. Öğrenciler istedikleri taktirde, sınavsız olarak Açık Öğretim Fakültesi üçüncü sınıfına geçiş yaparak lisans eğitimini tamamlama hakkına sahiptirler. Lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler üç yıl staj yaptıktan sonra ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik sınavında başarılı oldukları takdirde Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ünvanına sahip olabilirler.

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümünden Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Programları:


Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Dersleri:

I. Dönem Dersleri

III. Dönem Dersleri

II. Dönem Dersleri

IV. Dönem Dersleri

hesap planı
Ayrıntılı Hesap Planı
2019 pratik bilgiler
2019 Pratik Bilgiler
muhasebe video eğitimi
Muhasebe Video Eğitimi
muhasebe haberleri
Güncel Haberler
REKLAM

muhasebe soruları
Muhasebe Soruları
muhasebe öğretmeni
Muhasebe Öğretmeni
enflasyon oranları
Enflasyon Oranları
kdv hesaplama
KDV Hesaplama